Dobre książki do czytania dla dzieci

  • by

Zachęcajmy jak najwięcej nasze dzieci do czytania. Tak, wspólne czytanie ma wiele zalet, ale prawda jest taka, że w końcu dzieci muszą zacząć samodzielnie czytać. To normalny etap, którego w żaden sposób nie można pominąć. Aby zachęcić swoje dzieci do czytania, należy kupować im fajne książki. Chociażby jako prezenty na komunię ze sklepu internetowego taniaksiazka.pl. Jakie książki można kupić dziecku do czytania na Pierwszą Komunię Świętą?

“Niesamowici Egipcjanie. Strrraszna historia”

Czy książka, która sprzedała się na całym świecie w ilości 25 milionów egzemplarzy warta jest uwagi? Tak, oczywiście, że tak. W szczególności, że książka cały czas wznawiana jest i publikowana w sklepach. Książkę napisaną przez Terry’ego Deary’ego i Petera Hepplewhite’a wszystkie dzieci będą czytać z wielką przyjemnością, ponieważ znaleźć można tam wiele ciekawostek. I to całość została napisana w taki sposób, że wiedza przekazywana jest w bardzo przyjemny sposób. Nikt przy takiej książce nie będzie się nudził. W środku znaleźć można różne tajemnice, jakie związane są z Egiptem. Dlaczego Egipcjanie budowali tak, a nie inaczej swoje piramidy? Jakie tajemnice skrywają grobowce faraonów? Czy mumie są w stanie odpowiedzieć nam na jakiekolwiek pytania? Tak, w środku znaleźć można odpowiedź na takie oraz na wiele innych pytań. Czas na to, aby wziąć się za czytanie tej książki, dzięki czemu Egipcjanie nie będą mieli przed nami już żadnych tajemnic.

“Harry Potter 1 Kamień Filozoficzny”


Przygody Pottera już od ponad 20 lat obecne są na rynku. Czas więc na to, aby z książkami J.K.Rowling zapoznały się kolejne pokolenia. Książki zostały napisane wiele lat temu, ale ich wartość jest ponad czasowa, dzięki czemu nawet obecne pokolenia dzieci pokochają młodego czarodzieja z blizną na czole. Oto mały chłopiec, który za kilka dni będzie miał 11 urodziny. Jego życie w domu wujka i ciotki nie jest łatwe. Harry nie ma nawet własnego pokoju, tylko małą skrytkę pod schodami. Wujek i ciocia do tej pory cały czas się nim wysługiwali, a pomagał im w tym jego kuzyn Dudley. Harry jest sierotą, ponieważ wg wersji ciotki i wujka, jego rodzice zginęli w wypadku. Wszystko zmienia się w dniu urodzin. Wtedy Harrego odnajduje Hagrid – człowiek, który jest gajowym w Hogwarcie. Jest to szkoła, gdzie uczniowie na co dzień uczą się magii. Jak się bowiem okazuje Harry ma zostać czarodziejem, a jego rodzice zginęli, ale nie w wypadku samochodowym. Historia, którą usłyszy Harry jest naprawdę niesamowita. Warto ją przeczytać.