Interesujące książki dla dzieci

  • by

Dzieci są wymagające. Nie tak łatwo zaspokoić ich potrzeby – w szczególności wtedy, kiedy dziecko jasno i wyraźnie wyraża swoje zdanie. Jak więc widać szykując prezenty na komunię (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezent-na-komunie) należy się w odpowiedni sposób zastanowić. Nie musi to być nic wymyślonego, ale coś dobrego, co będzie w stanie naprawdę zainteresować każde dziecko. Mogą to być…książki! Prawda, że proste, ale za to jakie fajne. I jest w stanie dać mnóstwo radości czytelnikom.

“Harry Potter 1 Kamień Filozoficzny”

Harry Potter właśnie ukazał się w nowym wydaniu. Piękna okładka i ta sama niesamowita historia. Można być pewnym tego, że nawet współczesne pokolenie młodych dzieci zakocha się w tej niezwykłej historii. J.K.Rowling na stałe zapisała się złotymi zgłoskami w panteonie wielkich pisarzy. I pomyśleć, że cała historia zaczęła się na dworcowym peronie, kiedy to autorka czekała na pociąg do domu. Teraz wszystko wygląda zupełnie inaczej. Rowling jest milionerką, która na brak pieniędzy i środków komunikacji narzekać nie może. Harry za kilka dni będzie miał 11 lat, ale doskonale wie, że jego wujostwo u których mieszka, raczej nie zauważy tego faktu. Chłopiec niespodziewanie otrzymuje list, ale wuja i ciotka nie pozwalają mu go otworzyć. Tylko, że widać, iż nadawca nie chce odpuścić. Każdego dnia Harry otrzymuje coraz większą ilość listów, aż w dniu 11 urodzin odwiedza go bardzo niezwykły gość. Taki, który twierdzi, że Harry jest czarodziejem. A to dopiero początek przygód.

“Niesamowici Egipcjanie. Strrraszna historia”

Książkę napisaną przez Terry’ego Deary’ego i Petera Hepplewhite’a kochają wszyscy. W szczególności dzieci, które dzięki temu mogą dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o Egipcjanach. Tak, bo ta książka to prawdziwa skarbnica wiedzy, dzięki której będzie można dowiedzieć się jak żyli Egipcjanie i dlaczego ich piramidy były tak okazałymi budowlami. Czego można w chwili obecnej dowiedzieć się od mumii? Czy to możliwe, że te zasuszone ciała zmarłych mogą być dla współczesnych naukowców źródłem ogromnej wiedzy? Takich rzeczy można dowiedzieć się z tej fantastycznej książki. Dodatkowo w środku można znaleźć wiele kolorowych ilustracji, które pomogą w lepszy sposób wyobrazić sobie wszystkie zagadnienia, jakie poruszone są w książce. Tą książkę można czytać wiele razy bez końca i nigdy się ona nie znudzi. Książkę można również wykorzystać w szkole, kiedy będzie poruszana tematyka starożytnego Egiptu i Egipcjan. Jak więc widać idealnie nadaje się ona na prezent.