Prezenty na komunię

  • by

Wraz z otrzymaniem zaproszenia na pierwsza komunię chrześniaka, kuzyna, siostrzeńca, bratanicy, a także gdy do komunii przystępuje nasze dziecko pojawia się pytanie co wybrać jako prezent na tę okazję. Oczywiście najważniejsze w tym dniu jest samo przyjęcie sakramentu, ale oczywiście też nie wypada wybrać się bez żadnego, choćby drobnego i skromnego upominku. Jako odpowiednie prezenty na komunię polecamy książkę, a nawet więcej – książki.

Dlaczego warto wybrać książkę?

  • uniwersalny prezent, powinien spodobać się każdemu, jednak należy odpowiednio dobrać tematykę książki do upodobań obdarowanego,
  • duży wybór tematyki, na pewno dla każdego się coś znajdzie,
  • pobudza wyobraźnię dziecka, pozwala na chwilę oderwać się od rzeczywistego świata, pełnego problemów i przenieść do świata bohatera książki,
  • czytanie książki potrafi uspokajać i zrelaksować,
  • jest to zazwyczaj tani prezent, dlatego stać na niego większość osób.

Jaką książkę wybrać?


Tematykę książki należy dopasować od upodobań obdarowywanego. Jeśli dziecko lubi fantastyczne sceny i stworzenia, warto wybrać książkę właśnie o tematyce fantasy. Część dzieci, mimo młodego wieku, interesuje się historią i ciekawostkami przeszłości, dlatego dobrym pomysłem jest powieść wojenna (odpowiednia dla dziecka) czy opis czołgów. Niektórzy są za to miłośnikami komiksów, a inni jeszcze z chęcią sięgną po baśń. Gdy dziecko lubi geografię dobrze sprawdzi się książka z opisanymi najpiękniejszymi zakątkami świata. Jeśli dziecko  uprawia sport, np. biega warto wybrać autobiografię znanego sportowca. Z racji tego, że pierwsza komunia święta to duże przeżycie religijne zastanówmy się jednak czy nie lepiej wybrać książkę mówiącą o Panu Bogu i tajemnicach wiary.

Przykładowe pomysły:

  • Biblia- najczęstszy, najbardziej powszechny i uniwersalny prezent na pierwsza komunię świętą, przyda się każdemu dziecku na drodze wiary, warto wypisać w niej datę pierwszej komunii świętej, aby była pamiątką na lata.
  • “Harry Potter” J.K. Rowling- cykl książek o chłopcu imieniem Harry, który pewnego dnia dowiaduje się o tym, że jest czarodziejem, przez co jego życie przewraca się do góry nogami. Trafia do szkoły magii i czarodziejstwa- Hogwartu, gdzie poznaje przyjaciół. Z czasem jednak musi zmierzyć się z przeciwnościami losu i swoim przeznaczeniem.
  • słowniki – niby niepozorny prezent, a jednak na pewno przyda się w szkole każdemu dziecku, warto wybrać, np. słownik angielsko- języcznik, czyteż ortograficzny.